Bant Uygulama Kılavuzu

Bant Uygulama Kılavuzu

Aşağıdaki kullanma talimatları, kullanıcının en iyi sonuçları elde etmesine ve ortak uygulamaların sorunlarına karşı korunmasına yardımcı olacaktır. Optimum yapışma temel olarak aşağıdaki parametrelere bağlıdır. Yüzey yüzeyi ve hazırlığı, temas basıncı ve zamanı, sıcaklık ve bağıl nem.

Yüzey Maddesi Durum & Hazırlama

Bir bant bir yüzeye bağlandığında, yapışkan ve yüzey arasında yakın bir temas oluşturur. Yapıştırılacak yüzeyler, kir, toz, yağlar, nem, mum, oksitlenme ve plastiklerde kullanılan ayırıcı maddeler, artık deterjanlar, ciltteki yağlar ve mühürsüz yüzeylerden gelen gevşek parçacıklar gibi kirleticiler içermemelidir. Yüzey temizleyicisinin doğru seçimi yüzey özelliklerine bağlıdır. Esasen yağlı olmayan temizleyiciler ve  izopropanol alkol (temiz su ile 50/50 karıştırılmış) önerilir. Temizleme bezleri, gevşek lifler veya kumaş parçacıkları olmaksızın temiz ve yağ içermemelidir. Çapraz bulaşmayı önlemek ve kullanılan temizleyicilerin tamamen buharlaşmasına izin vermek için lütfen bir yönde sildiğinizden emin olun. Bant uygulanmadan önce tüm yüzeyler kuru, nemsiz olmalıdır.

Uygulama Basıncı

Bağlanma mukavemeti, yapışkan ile alt katmanlar arasındaki temastan doğrudan bir fonksiyondur. İyi bir yüzey teması, örneğin bir silecek, baskı silindiri veya basınç fikstürü kullanılarak elde edilebilen yüksek uygulama basıncı ile sağlanır. Genellikle bu, elle yapılan uygulamaya göre daha iyi bir yapışma temasıyla sonuçlanır. Basıncın uygulanma şekli ve basınç miktarı kullanılan malzemelere bağlıdır. Bu nedenle, uygulama basınç parametrelerini malzemelerle koordine etmek gereklidir. Kullanılan yapışkan sistemine bağlı olarak, son bağ kuvvetine ulaşmanın 72 saat kadar sürebileceğini unutmayın.
Lütfen birleşecek parçaların uçlarının gerdirilmemiş olduğundan emin olun. Yapıştırılmış parçalar üzerinde etkili olan kesme ve gerilme yükleri tüm yapışkan yüzey üzerine yayılabilmelidir. Uzun ömürlü gerilimler genellikle bağ kuvvetinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Yapıştırma Uygulaması Sıcaklığı

Ürün, alt tabaka ve ortamın + 15 ° C ile 30 ° C arasında olması önerilir. Optimum işlem sıcaklıkları (nesne sıcaklığı ve ortam sıcaklığı) + 15 ° C ile + 30 ° C arasında değişir. Özellikle bu amaç için geliştirilen yapışkan sistemler kullanılmadıkça daha yüksek sıcaklıklarda çalışmayı önermiyoruz. Bant tavsiye edilen sıcaklığın altında uygulanırsa, yapışkan sertleşebilir. Yoğuşma oluşumu daima önlenmelidir. Yoğunlaşma ancak yapışkan bant ve / veya alt tabaka soğuk bir alandan daha sıcak bir alandan uzaklaştırıldığında oluşabilir. Bu gibi durumlarda, nakliye ve uygulama arasında, birleştirilecek tüm parçaların sıcaklıklarının benzer olması ve yukarıda belirtilen sıcaklık aralığında bir değere yükselebilmesi için yeterli zaman tanınmasına izin verilmelidir.

Ürün Depolama Ürünlerin Depolanması

Ürünlerin orijinal ambalajında, ideal olarak oda sıcaklığında, ancak + 20 ° C’den daha sıcak olmayan kuru koşullarda ve bağıl nemde %50 depolanmasını öneririz. Yüksek bağıl nem ve doğrudan güneş ışığından kaçınılmalıdır.Üretim tarihinden itibaren normal depolama süresi 12 aydır.

NOT: Bu işleme talimatları, bilgimiz ve tecrübelerimize dayanmaktadır. Kullanıcının, konuya özgü bilgi ve birikime sahip olması beklenir. İşleme, birleştirme ve kullanımdan kaynaklanan çok sayıda potansiyel etkiden dolayı, özel uygulamalar için kullanmadan önce testler yapmanızı öneririz. 

Bir cevap yazın